I rok kursu - Kurs uzupełniający

KURS UZUPEŁNIAJĄCY
(+48) 126524598
Przejdź do treści
Aktualności - I rok
Czerwiec 2021
Zjazd X: 19 - 20 czerwca 2021
zjazd 10 w ramach Kursu Uzupełniającego z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży odbędzie się w formie stacjonarnej. Szkolenie będzie przeprowadzone w budynku Teatru na terenie Szpitala Babińskiego w Krakowie.
Sobotnie zajęcia wykładowe nt. Praca z rodziną pacjenta w wieku rozwojowym poprowadzi pani mgr Anna Saramowicz. Zajęcia zaczynają się o godz 9:00, ale oczywiście zapraszamy chwilę wcześniej (w granicach 30 minut maksymalnie) by spokojnie się rozlokować.
Niedzielne zajęcia warsztatowe będą prowadzone w grupach (grupa pani Marzeny Urban i grupa pana Tomasza Ptaka), również w budynku Teatru (sala główna i boczna).
Maj 2021
Uzyskaliśmy informację, iż nasz główny gość dr Maxim de Sauma nie będzie mógł przylecieć do Krakowa ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia epidemiczne. W związku z powyższym konferencja będzie organizowana wyłącznie w formie on-line, na platformie Zoom. Linki do poszczególnych spotkań zostaną przesłane osobom zarejestrowanym bezpośrednio przed konferencją. Liczymy na to, iż w przyszłym roku uda się zorganizować kolejną edycję konferencji w tradycyjnej formie stacjonarnej.
Kwiecień 2021
Zjazd 8 Kursu Uzupełniającego z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży odbędzie się w formie on-line w dniach 17-18 kwietnia 2021 r.
Przypominamy o zmianach, jakie nastąpiły w programie kursu. Zmiany te są związane z konferencją "Adolescencja - bieżące wyzwania", która będzie elementem naszego kursu.
Podczas najbliższego zjazdu w sobotnie przedpołudnie Pani mgr Beata Kicińska z Krakowskiego Ośrodka Terapii zaznajomi uczestników szkolenia z grupowymi formami pracy terapeutycznej z dziećmi w wieku szkolnym, jakie rozwinęła w tymże ośrodku. Po przerwie obiadowej o godzinie 15.00 uczestnicy spotkają się z Panem Tomaszem Ptakiem, który wprowadzi uczestników w temat adolescencji i psychoterapii adolescentów, który to zostanie jeszcze bardziej rozwinięty w czasie majowej konferencji.
Marzec 2021
W dniach 20-21 marca 202 r. odbędzie się Zjazd VII w ramach Kursu Uzupełniającego z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży. W związku ze stanem epidemicznym Zjazd przeprowadzony będzie w formie on-line. Spotkamy się na platformie ZOOM - zoom.us. Informacje o poszczególnych spotkaniach w ramach Zjazdu VII uczestnicy otrzymają na swoje skrzynki e-mail. Sobotni wykład nt. "Specyfika psychoterapii pacjentów w okresie wczesno szkolnym oraz preadolescencji" poprowadzi pani Sylwia Zaremba.
Luty 2021
W dniach 20 - 21 lutego 202 r. odbędzie się zjazd VI w ramach Kursu Uzupełniającego z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży. W związku ze stanem epidemicznym zjazd przeprowadzony będzie w formie on-line. Spotkamy się na platformie ZOOM - zoom.us. Informacje o poszczególnych spotkaniach w ramach zjazdu VI uczestnicy otrzymają na swoje skrzynki e-mail. Temat sobotniego wykładu to Oddziaływania terapeutyczne w wieku przedszkolnym, a poprowadzi go mgr Agnieszka Ryss.
Styczeń 2021
W dniach 16-17 stycznia 202 r. odbędzie się zjazd V w ramach Kursu uzupełniającego z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży.
W związku ze stanem epidemicznym zjazd przeprowadzony będzie w formie on-line. Spotkamy się na platformie ZOOM - zoom.us. Informacje o poszczególnych spotkaniach w ramach zjazdu V uczestnicy otrzymają na swoje skrzynki e-mail.
Sobotni wykład nt. "Praca terapeutyczna z dzieckiem i jego rodziną w okresie poniemowlęcym (1-3 r.ż.)", który poprowadzi pani Urszula Turyna.
Grudzień 2020
W dniach 12 - 13 grudnia 2020 r. odbędzie się Zjazd IV w ramach Kursu Uzupełniającego z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży.
W związku ze stanem epidemicznym Zjazd przeprowadzony będzie w formie on-line. Spotkamy się na platformie ZOOM - zoom.us. Informacje o poszczególnych spotkaniach w ramach Zjazdu IV uczestnicy otrzymają na swoje skrzynki e-mail. Sobotni wykład dotyczyć będzie nt. "Okres niemowlęcy i noworodkowy - wczesne interwencje terapeutyczne" poprowadzą: Pani Bernadetta Janusz część I i Pani Karolina Sikora-Zych część II.
Listopad 2020
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 18 listopada 2020 roku Zarządy Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP podjął uchwałę w sprawie przyznania atestacji kursowi specjalistycznemu Kurs uzupełniający z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży organizowanemu przez Szpital Kliniczny im. Babińskiego SPZOZ w Krakowie. Informację o przyznaniu atestacji znajdziecie Państwo na stronie PTP: http://sekcjanaukowapsychoterapii.org/szkolenia-dodatkowe
W dniach 21-22 listopada 2020 r. odbędzie się Zjazd III w ramach Kursu Uzupełniającego z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży.
W związku ze stanem epidemicznym Zjazd przeprowadzony będzie w formie on-line. Spotkamy się na platformie ZOOM - zoom.us. Informacje o poszczególnych spotkaniach w ramach Zjazdu III uczestnicy otrzymają na swoje skrzynki e-mail.
Październik 2020
W związku ze znalezieniem się Krakowa w strefie czerwonej musimy przeprowadzić najbliższe zajęcia w formie on-line.
Spotkamy się na platformie ZOOM - zoom.us
Informacje o poszczególnych spotkaniach w ramach Zjazdu II uczestnicy otrzymali na swoje skrzynki e-mail w dniu 15.10.
W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt na nr tel. 784 302 733.
Zjazd II odbędzie w dniach 17-18 października na terenie Szpitala Babińskiego w Krakowie przy ul. dr. J. Babińskiego 29 w budynku Teatru. Dla uczestników nie ma opłaty wjazdowej i mogą korzystać z parkingu, przy budynku Centrum Terapii Zajęciowej.

Zajęcia odbywać się będą:
  • w sobotę w godz.: 9:00 - 18:00 - wykład: "Psychologia rozwojowa ze szczególnym uwzględnieniem psychoanalitycznych teorii rozwoju" poprowadzą panie Marzena Urban oraz Elżbieta Sala-Hołubowicz.
  • w niedzielę w godz. 9:00 - 14:00 w dwóch grupach warsztatowych, gdzie jedną grupę prowadzić będzie pan Tomasz Ptak, a drugą pani Marzena Urban.

Ze względu na zmieniającą się sytuację epidemiczną proszę być przygotowanym na przejście na formę zajęć on-line, o czym zostaną Państwo poinformowani z możliwie największym wyprzedzeniem.
Wrzesień 2020
Zjazd I odbędzie w dniach 19-20 września na terenie Szpitala Babińskiego w Krakowie przy ul. dr.J.Babińskiego 29 w budynku Teatru. Dla uczestników nie ma opłaty wjazdowej i mogą korzystać z parkingu, przy budynku Centrum Terapii Zajęciowej.

Zajęcia odbywać się będą:
  • w sobotę w godz.: 9:00 - 18:00 - wykład: "Psychoterapia psychodynamiczna  pacjenta w wieku rozwojowym, wykład wprowadzający" który poprowadzi Pan dr. Tomasz Ptak  
  • w niedzielę w godz. 9:00 - 14:00 w dwóch grupach warsztatowych, gdzie jedną grupę prowadzić będzie Pan Tomasz Ptak, a drugą Pani Marzena Urban.

Oczywiście ze względu na Państwa bezpieczeństwo i zgodnie z zaleceniami epidemicznymi prosimy, aby byli Państwo zaopatrzeni w środki ochrony osobistej, tzn. maseczki lub przyłbice i bardzo prosimy, aby nie poruszali się Państwo bez nich po terenie Szpitala.
Sierpień 2020
Zakończony został nabór na kurs uzupełniający. Kolejne zgłoszenia będą przyjmowane na listę rezerwową.
Pierwszy zjazd Kursu Uzupełniającego odbędzie się w dniach 19 - 20 września.
Warunkiem uczestnictwa jest wpisanie na listę uczestników oraz uiszczenie I raty do dnia 10.09. zgodnie z przesłanymi uczestnikom informacjami.
W przypadku pogorszenia się sytuacji epidemicznej o ewentualnych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.
Adres
30-393 Kraków
ul. J. Babińskiego 29
Telefon
kom. 784 302 733
Email
kurs.uzupelniajacy@babinski.pl
polityka prywatności | RODO
polityka prywatności | RODO
Wróć do spisu treści